Kas yra naktinė ekonomika? Kokios kultūros formuojasi po saulėlydžio? Kaip užtikrinti saugią naktinę aplinką ir kurti erdves, kuriose skambėtų muzika bei vyktų dialogas? Į šiuos klausimus ieškojome atsakymų radijo laidų cikle „Naktinėjimai“, kurį inicijavo ir finansavo Vilniaus naktinis biuras, bendradarbiaudamas su Palanga Street Radio. Laidas vedė Aurelija Vyčaitė ir Linas Čekanavičius.
Apie Palanga Street Radio
Palanga Street Radio – bendruomeninė internetinė radijo stotis iš Vilniaus. Nors radijas veikia tik internetu, tačiau jo bendruomenė prisideda prie didelio skaičiaus organizuojamų renginių visame mieste. Per beveik 8-is gyvavimo metus Palanga Street Radio į eterį paleido virš dviejų tūkstančių laidų. Tarp jų – periodinės ir svečių laidos, interviu, įrašai iš koncertų bei kitų kultūrinių iniciatyvų. Tai viena seniausių ir aktyviausių radijo bendruomenių Vilniuje, kuri šią vasarą švęs savo 8-ąjį gimtadienį.
1 epizodas: Mark Adam Harold – apie naktinės ekonomikos prasmę
Pirmasis laidos svečias – naktinės ekonomikos aktyvistas, muzikantas ir neoficialus Vilniaus naktinis meras Mark Adam Harold. Su juo kalbėjomės apie tai, kas apskritai yra naktinė ekonomika, kodėl miestui reikia strategijos šioje srityje, kaip kurti tvarią ir įvairią naktinę kultūrą. Tai buvo įvadas į visą ciklą – pokalbis apie kryptį, viziją ir ilgalaikę miesto raidą.
2 epizodas: Rugilė Butkevičiūtė ir Emilija Gaidytė – saugumas ir sveikata naktį
Antrojoje laidoje – Emilija Gaidytė, Vilniaus naktinio biuro projektų vadovė bei BeSafeLab komandos narė ir Rugilė Butkevičiūtė, Ribologijos vadovė ir bendraįkūrėja. Diskutavome apie tai, kaip užtikrinti saugią naktinę aplinką visiems: nuo lankytojų iki darbuotojų. Palietėme psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją, žalos mažinimą ir tai, kokį vaidmenį čia gali atlikti miestas.
3 epizodas: Daina Dubauskaitė – kultūra, bendruomenės ir Vilnius
Trečiajame epizode apsilankė Kotryna Lingienė (slapyvardžiu Daina Dubauskaitė) – žurnalistė, kuratorė ir ilgametė muzikos scenos dalyvė. Su Daina kalbėjomės apie tai, ką reiškia naktinė kultūra, kaip ji formuoja miesto tapatybę ir kodėl klubai, koncertų erdvės ar barai gali būti ne tik linksmybių vietos, bet ir autentiškos kultūros židiniai.
4 epizodas: Jesper Mardahl & „Draugų vardai“ – apie ekonomiką ir kultūrines erdves
Paskutinėje laidoje – dvi perspektyvos: tarptautinė ir vietinė. Pirmojoje laidos dalyje – Jesper Mardahl iš Orhuso miesto Danijoje – „Promus“ vadovas, „SPOT+“ konferencijos organizatorius ir „Music Cities Network“ valdybos narys. Jis kalbėjo apie muzikos ekonomikos planavimą, miestų žemėlapius ir tai, kaip miesto politika gali padėti arba trukdyti kultūros vystymuisi.
Antroje pokalbio dalyje – Antanas ir Kotryna, „Draugų vardai“ įkūrėjai, pasakojantys, kaip netikėta erdvė Konstitucijos prospekte virto kultūros traukos tašku. Kalbėjome apie iššūkius, kūrybiškumą ir atsakomybę kuriant muzikai atviras vietas.
Ačiū, kad klausėtės – laidų ciklą galite rasti SoundCloud platformoje
Visi „Naktinėjimų“ epizodai buvo transliuojami gyvai per palanga.live, o dabar yra pasiekiami ir SoundCloud platformoje, Palanga Street Radio archyve. Kviečiame išgirsti, pasidalinti ir prisiminti, kad naktinis gyvenimas – tai ne tik garsas, bet ir struktūra, bendruomenė, vertybės bei rūpestis.