Vilnius siūlo finansinę paramą gyvos muzikos vietoms – dainykloms

Lapkričio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė dainyklų statuso nuostatams, suteikiantiems meninių pasirodymų erdvėms (barams, klubams, koncertų ir pasirodymų vietoms, kurių veiklos tikslas ir rezultatas – kultūrinė veikla) galimybę iš Savivaldybės gauti finansinę paramą iki 10 tūkst. Eur per metus. Šis projektas plės dainyklų tinklą ir stiprins miesto kultūros infrastruktūrą, kad sostinės naktinis gyvenimas būtų įvairesnis ir saugesnis, o miestiečiams būtų prieinami novatoriški pasirodymai.

„Gyvi pasirodymai yra neatsiejama Vilniaus kultūrinio identiteto dalis, o dainyklos – tai vietos, kurios suteikia sceną talentams, skatina kūrybiškumą ir buria bendruomenę. Savivaldybė aktyviai remia šias erdves, kurios ne tik praturtina mūsų miestą, bet ir tampa įkvėpimu jauniesiems kūrėjams. Tikiu, kad dainyklos taps dar vienu Vilniaus kultūrinės įvairovės simboliu“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Dainykla – nepriklausoma pasirodymų erdvė, skirta inovatyviems renginiams, siekiantiems pralaužti nustatytas menines ribas ir skatinti išraiškos įvairovę. Atsižvelgiant į sėkmingas pilotines dainyklas Savivaldybės patalpose („Estradà“ ir „Paviljonas“), siekiama kad dainyklos statusą kitais metais įgis ir kitos nepriklausomos, kriterijus atitinkančios muzikos erdvės.

Msn3
Nuotrauka: J. Benikasas

Dainykloms iš Savivaldybės biudžeto bus skiriama iki 10 000 Eur per metus. Finansuojamos  išlaidos – kūrėjų, atlikėjų, lektorių bei ekspertų atlygis, veiklos techninis įgyvendinimas. Iki 30 proc. paramos sumos gali būti skiriama ilgalaikio turto įsigijimui. Taip pat lėšomis galima finansuoti kūrinių teisių ir licencijų įsigijimą, veiklos sklaidą bei administravimą. Tarp reikalavimų – įsipareigojimai organizuoti bent 50 renginių per metus, turėti sceną ir (ar) pakylą, garso ir šviesų sistemą, taip pat dalyvauti Savivaldybės ir jai pavaldžių institucijų socialinėse kampanijose, mokymuose ir kitose veiklose, kurios prisideda prie naktinės kultūros plėtros, saugumo ir tvarumo. Skirtingai nuo kitų miesto savivaldybės programų, remiančių renginius pagal jų turinį, šis projektas orientuotas į infrastruktūros plėtrą, neapribojantis veiklų žanriniais reikalavimais ir suteikiantis erdvę vilniečių kūrybiniams eksperimentams.

Muzika ir kultūra svariai prisideda prie miestiečių gerbūvio, tačiau šiuo metu Vilniuje trūksta mažo bei vidutinio dydžio pasirodymams tinkamų vietų, joms yra sunku išsilaikyti. Dainyklų projektas siekia skatinti užpildyti šią spragą, suteikiant nepriklausomų muzikos erdvių operatoriams ir miestui kūrybinius poreikius atitinkančias erdves, pasiekiančias klausytojus. Tokio tipo erdvės vysto vilniečių talentus ir atlieka svarbų socialinį vaidmenį – suteikia terpę visuomenės edukacijai. Parama joms prisideda prie intelektinės nuosavybės kūrimo, stiprina kultūrinę miesto ekosistemą bei didina kultūrinį eksportą. Siekiama, jog ateityje dainyklų atsirastų ne tik Senamiestyje, bet ir kituose Vilniaus rajonuose. Dainyklų tinklo sukūrimas padės miestiečiams ir miesto svečiams lengviau atrasti Vilniaus kultūrą, užtikrins plačią kultūrinės veiklos prieigą ir padės smulkiajam verslui, reikšmingai prisidedančiam prie miesto gyvenimo kokybės ir identiteto kūrimo.

Dainyklų konkurso pradžia bus paskelbta Savivaldybės interneto svetainėje www.vilnius.lt ir numatoma 2024 m. gruodžio mėnesį. Paraiškos bus teikiamos Vilniaus elektroninėje paraiškų ir ataskaitų valdymo sistemoje konkursai.vilnius.lt. Susidomėjus dainyklos statusu daugiau informacijos suteiks Vilniaus naktinio biuro komanda el. paštu info@vnb.lt.


Posted

in

by