Įspūdžiai iš „Amsterdam Dance Event“

Šių metų „Amsterdam Dance Event“ (ADE) konferencija Amsterdame tapo išskirtine galimybe įvairių šalių elektroninės muzikos profesionalams ir entuziastams pasidalinti žiniomis bei idėjomis apie muzikos industrijos ateitį. Šis renginys leido dalyviams susipažinti su inovacijomis, atrasti bendraminčius ir gilintis į įvairius naktinio gyvenimo kultūros aspektus, taip pat įtraukti temas nuo psichikos sveikatos svarbos iki menininkų kūrybinio augimo. Vilniaus naktinio biuro projektų vadovė Gabija Liaugminaitė dalyvavo konferencijoje bei pristatė biuro veiklas spalio 16 dieną vykusiame renginyje „Meet the Professionals from the Central & Eastern European Region“.

Susitikimas su Centrinės ir Rytų Europos regiono profesionalais

Centrinės ir Rytų Europos regiono profesionalų susitikime dalyvavo 12-os šalių atstovai, kurie trumpai pristatė savo veiklą. Po pristatymų suorganizuota „greitųjų susitikimų“ sesija, kurios metu atsivėrė galimybė tiesiogiai pabendrauti su įvairių sričių atstovais: nuo menininkų iš Maltos ir bilietų platinimo įmonių atstovų iš Nyderlandų iki muzikantų iš JAV bei savanorių, dirbančių kultūros sektoriuje. Šie trumpi susitikimai paskatino megzti profesinius ryšius ir suteikė erdvę pažinti daugybę požiūrių į elektroninę muziką bei naktinio gyvenimo industriją.

Untitled Design 10


Naktinio klubo „fabric“ 25-mečio minėjimas ir Laurent Garnier pasakojimas

Viena iš konferencijos diskusijų vyko su garsiu didžėjumi Laurent Garnier, kuris pasidalino savo patirtimi kuriant keturių kompaktinių diskų seriją, skirtą naktinio klubo „fabric“ 25-mečiui. L. Garnier akcentavo, kad kiekvienas sukurtas įrašas atspindi skirtingas klubo bendruomenės dalis, įvairius požiūrius ir muzikos stilius. Didžėjus pabrėžė, jog jam buvo garbė prisidėti prie šio projekto, nes klubas „fabric“ jam simbolizuoja ne tik muziką, bet ir bendruomenės dvasią.

fabric“ yra ikoniškas naktinis klubas, Londone veikiantis jau nuo 1999 metų. Jis įsikūręs Farringdon rajone ir garsėja elektroninės muzikos renginiais, pritraukiančiais pasaulyje pripažintus didžėjus bei vietinius talentus. Klubas tapo žinomas dėl išskirtinės „bass“ garso sistemos ir nuolatinių didžėjų rezidencijų, taip pat dėl įsipareigojimo išlaikyti aukštą muzikos kokybę bei inovatyvias klubo kultūros vertybes. „fabric“ yra pripažintas kaip viena svarbiausių elektroninės muzikos vietų pasaulyje, pasižymintis bendruomeniškumu ir įtaka Londono bei pasaulinei klubų kultūrai.

Naktinio klubo „fabric“ istorija ir indėlis į elektroninę muziką

Diskusijoje apie „fabric“ raidos kelią buvo pasidalinta, kaip ši kultūrinė įstaiga keitėsi. Klubo operatoriai atkreipė dėmesį, kad pradiniuose etapuose klubo kultūra rėmėsi mažomis kūrybinėmis komandomis, o pagrindiniais informacijos sklaidos būdais tapo skrajutės, žurnalai ir radijo stotys. Diskusijos dalyviai pabrėžė, kad nuolatinių didžėjų rezidencijos, vienas iš svarbiausių „fabric“ pavyzdžių kitiems klubams, ne tik ugdė naujus talentus, bet ir formavo ištikimą publiką, o „fabric“ klubo kolektyvas laikui bėgant tapo stipria bendruomene, kurioje kiekvienas darbuotojas atrado savo vaidmenį.

Untitled Design 11


Naktinės kultūros instituto idėja

Naktinės kultūros institutas – Amsterdamo užmojis remti ir skatinti naktinę kultūrą. Šio instituto misija – pristatyti, kurti ir dokumentuoti progresyvią naktinę kultūrą, sujungiančią naktinį gyvenimą ir šiuolaikinį meną. Instituto atidarymas organizuojamas bendradarbiaujant su Stedelijk muziejumi.

Diskusijos apie „Naktinės kultūros instituto“ idėją dalyviai nagrinėjo, kaip toks institutas galėtų palaikyti naktinio gyvenimo įvairovę Nyderlanduose. Diskusijoje išryškėjo būtinybė užtikrinti saugias ir prieinamas erdves jauniems menininkams, sukurti edukacinę platformą, kuri skatintų žinių perdavimą tarp skirtingų kartų ir išsaugotų naktinės kultūros istoriją, mokytų jaunuosius klubų savininkus ir menininkus finansinio raštingumo. Taip pat akcentuota, kad naktinės kultūros plėtrai būtinas glaudesnis bendradarbiavimas su miesto valdžia.

Untitled Design 12

Įžvalgos iš „Detroit to Durban“ – 30 metų šokio muzikos pamokos

Diskusijoje „From Detroit to Durban“ gilintasi į Detroito techno žanro istoriją bei pamokas, kurias galėtų perimti Pietų Afrikos Respublikos amapiano žanro atstovai.

Detroito techno – novatoriškas elektroninės muzikos žanras, atsiradęs 1980-aisiais Detroite, JAV, pasižymintis sintezatorių, būgnų mašinų ir futuristinio garso naudojimu. Šis žanras reikšmingai paveikė pasaulinę šokių muziką ir toliau vystosi. Amapiano – Pietų Afrikos Respublikoje atsiradęs muzikinis žanras, jungiantis house, džiazą ir afrobeat elementus. Šis žanras, atsiradęs 2010-ųjų pabaigoje, greitai tapo svarbia Pietų Afrikos Respublikos muzikos scenos dalimi ir išpopuliarėjo šalyje ir už jos ribų.

Diskusijos metu jos dalyviai akcentavo autentiškumo svarbą muzikos kūrėjams bei pabrėžė, kad norint, jog muzikos stilius taptų atpažįstamas ir įgautų vietinės scenos statusą, būtina stipriai identifikuoti jo šaknis. Išskirta, kad amapiano, įkvėptas Detroito techno filosofijos, pasižymi originalumu ir noru išlikti ištikimam savo kultūrinėms vertybėms, kas suteikia stiliui autentiškumo ir praturtina pasaulinę muzikos sceną.

Frankie Knuckles palikimo minėjimas

Kitas ADE renginys buvo skirtas house muzikos „krikštatėviui“ Frankie Knuckles atminti. Diskusijoje kalbėta apie jo poveikį muzikos ir LGBTQ+ bendruomenėms. Pranešėjai pabrėžė, kad Frankie Knuckles darbas, darbo etika, humoro jausmas ir gebėjimas išlikti ištikimam sau įkvėpė daugelį šios srities kūrėjų. Šio pranešimo metu dalyviai buvo kviečiami apmąstyti tokio mentoriaus svarbą pradedantiesiems menininkams.

Untitled Design 14

TuneCore ir Believe pristatymas

Diskusijoje „TuneCore & Believe – Essential Insider Knowledge“ buvo aptariami esminiai dalykai, padedantys atlikėjams orientuotis šiuolaikinėje muzikos industrijoje. Pranešėjai pabrėžė, kad įrašų kompanijos šiais laikais orientuojasi į klausytojų auditorijas, o ne tik į pačius atlikėjus. Tokiu būdu atlikėjams tampa itin svarbu kurti autentišką ryšį su publika, išsiskirti skaitmeninėje erdvėje bei nuolat stiprinti savo įvaizdį. Diskusijoje taip pat buvo aptarta, kad nors atlikėjų karjeros kūrimo procesas iš esmės nepakito, šiandien ypatingą reikšmę įgauna skaitmeninė plėtra ir tvirta, aiški meninė žinutė, kuria atlikėjai galėtų užmegzti ilgalaikį ryšį su savo auditorija.

„SafeNow“ saugumo iniciatyva klubams

ADE konferencijoje daug dėmesio skirta saugumui naktinio gyvenimo aplinkoje. „SafeNow“ programa, leidžianti naudoti „saugumo mygtuko“ funkciją, buvo pristatyta kaip įrankis, kuris leidžia greičiau reaguoti į avarines situacijas. Programos tikslas – užtikrinti saugumą naktinių klubų lankytojams, menininkams ir darbuotojams, o ši iniciatyva šiuo metu taip pat naudojama „DeutscheBahn“ sistemoje.

Untitled Design 15

Psichikos sveikata naktinėje kultūroje

Konferencijos metu nemažai dėmesio skirta ir psichikos sveikatai. „Femme Bass Mafia“, Berlyne įsikūrusi muzikantų komanda, dirbanti su moterų, translyčių bei nebinarinių asmenų saugumu muzikos industrijoje, akcentavo psichikos ir fizinės sveikatos svarbą ir menininkams, ir naktinių klubų lankytojams. Pabrėžta, kad sveika bendruomenė ir tarpusavio palaikymas padeda išvengti perdegimo, o saugi ir draugiška aplinka padeda užtikrinti geresnę patirtį visiems dalyviams.

Diskusija apie klubų ateitį ir mažų renginių reikšmę

ADE konferencijoje vyko ir diskusija apie klubų bei mažų renginių ateitį. Pranešėjai atkreipė dėmesį, kad dėl nuolat augančių sąnaudų būtina daugiau dėmesio skirti vietiniams talentams, o garsieji atlikėjai galėtų dažniau pasirodyti mažesnėse erdvėse, taip palaikant ekosistemos balansą. Ši diskusija išryškino klubų bendruomenių svarbą ir tai, kad naktinio gyvenimo pramonės tvarumui būtini ne tik garsūs atlikėjai, bet ir kokybiška techninė komanda – nuo garsistų iki vizualizacijos menininkų.

Untitled Design 17

ADE konferencija pasižymėjo ypatinga temų įvairove ir įžvalgomis, leidžiančiomis dalyviams giliau pažinti naktinio gyvenimo kultūrą ir elektroninės muzikos industriją. Į Vilnių buvo grįžta įsikvėpus naujų idėjų ir pasiruošus dalintis įgytomis žiniomis su bendraminčiais, skatinant naktinio gyvenimo industrijos augimą ir plėtrą.


Posted

in

,

by