Šiandien UNESCO, skirtas kultūriniam paveldui ir tradicijoms išsaugoti, įtraukė net šešis naujus Vokietijos kultūrinio paveldo vienetus, tarp jų – Berlyno techno muzikos scena.
„Šis sprendimas padės mums užtikrinti, kad klubinė kultūra būtų pripažinta vertingu sektoriumi, vertu apsaugos ir paramos. Kol operos, teatrai ir koncertų salės visada buvo vertinamos kaip kultūra, muzikiniams klubams sunkiai sekėsi būti pripažintais pilnavertiška kultūros dalimi” – Berlyno klubų ir kultūros organizatorių tinklo „Clubcommission“ vykdomosios valdybos narys Lutz Leichsenring.
Šis įvykis žymi svarbų etapą Berlyno techno prodiuseriams, menininkams, klubų operatoriams ir renginių organizatoriams. Vokietijos sostinė jau daugelį metų yra žinoma kaip Europos techno muzikos epicentras, o klubai į miestą kasmet pritraukia apie tris milijonus kultūrinių turistų. Įkvėpti JAV kūrėjų Detroito mieste, vokiečių prodiuseriai itin išpopuliarino techno žanrą Europoje.
„Ypatingą dėkingumą norime išreikšti grupėms kaip Kraftwerk ir afroamerikiečių didžėjams bei prodiuseriams, tokiems kaip Underground Resistance iš Detroito, kurie ryškiai prisidėjo prie techno kultūros sukūrimo ir sklaidos“ – Lutz Leichsenring.
Techno muzikos scenos įtraukimas buvo inicijuotas nepelno siekiančios organizacijos „Rave the Planet“, kurių valdyboje – „Love Parade“ iniciatorius Matthias Roeingh (Dr. Motte). Tam, kad pasiektų šio pripažinimo, „Rave the Planet“ Berlyne organizavo techno žanrui skirtus paradus tiek 2022 m., tiek 2023 m.
Berlyno techno muzikos scena iš nematerialaus UNESCO paveldo statuso tikisi socialinių bei teisinių privalumų. Atkreipiamas dėmesys, jog techno žanras bei su juo susijusi kultūra jau seniai nebėra nišinė sritis ir yra tapusi nepriklausoma kultūros forma. Tikimasi, jog šis statusas padės klubų išlaikymui ir atidarymui, o ir gauti valstybės paramą taip pat bus lengviau.